MIGAZ - Budowa i Serwis Rurociagów
www.migaz.pl
MIGAZ - Instalacje Gazowe dla Przemysłu
http://migaz.pl
MIGAZ - Instalacje Gazowe dla Przemysłu
http://migaz.pl

P.H.U MIGAZ lokalizacja

 

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO ELEKTROENERGETYCZNE

PAŃSTW BAŁKAŃSKICH

 

 

 

Państwa bałkańskie od zawsze miały spory problem z dostępem do ropy oraz gazu, ponieważ trudno zbudować sieci gazociągów czy ropociągów bezpośrednio nad morzem. Wiadomo doskonale, że każde paliwo czy produkt naftowy w momencie transportu musi być poważnie zabezpieczony, gdyż zwłaszcza nad morzem bałtyckim jakakolwiek awaria rurociągu może spowodować bardzo poważne, niekiedy wręcz globalne szkody. Unia Europejska jest bardzo zainteresowana budowania nowych sieci rurociągów, ponieważ sąsiadujące z nami kraje azjatyckie oferuje produkty naftowe, jak również sam gaz po bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Dlaczego Państwa bałkańskie mają problem z dostępem do ropy lub gazu?

 

Niektóre kraje Bałkańskie jak Polska tylko połowicznie mają problem z dostępem do gazu lub ropy. Nasz kraj umiejscowiony jest w centrum Europy, zatem graniczymy z wieloma Państwami posiadającymi swoje sieci rurociągów. Niestety, lecz przykładowo Niemcy będą mieli problem z dostępem do gazu, gdyż w swojej znakomitej większości graniczą z naszym krajem. Polska nie może sobie pozwolić na transportowanie jakiegokolwiek paliwa lub samej nafty przez środek państwa, dlatego buduje się sieci rurociągowe bezpośrednio przy morzu bałtyckim, gdzie graniczymy z Niemcami.

 

Sieci rurociągowe przy morzu, a ich bezpieczeństwo

 

Nie trudno się domyślić, że tworząc sieć rurociągów bezpośrednio nad morzem, należy doskonale je zabezpieczyć. Bardzo wiele transportowanych produktów, to produkty stricte naftowe. Zawierają one w swoim składzie bardzo wiele substancji trujących, które w kontakcie z człowiekiem lub jakąkolwiek istotą żywą może spowodować ogromne straty. Sieci rurociągowe nad Bałtykiem są specjalnie zabezpieczane, a ponadto posiadają system kamer, co pozwala na lepszą kontrolę transportowanego paliwa lub gazu. Z braku innych możliwości, wiele sieci leży bezpośrednio przy morzu, co niestety jest bardzo ryzykowne, ale eksperci ostudzają głowy obywateli twierdząc, że tak dobrze zabezpieczone sieci nie mają prawa się uszkodzić.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wszystkie prawa zastrzeżone www.rurociagi.pl